Adli Bilimlerin Temeli – Fundamentals of Forensic Science, Editör: Doç. Dr. Yeşim DOĞAN

Kitabın Adı: Adli Bilimlerin Temeli – Fundamentals of Forensic  Science,

Editör: Doç. Dr. Yeşim DOĞAN

Kitap Künyesi: Mart 2016, 2. Baskı, 682 sayfa, Türkçe

Yayınevi: Nobel Yayıncılık

Kitabı bulabileceğiniz kaynak:  http://www.seckin.com.tr/kitap/292411422

Kitap Hakkında:

Adli Bilimlerin Temeli, adli bilimlerin farklı alanları ile ilgili güncel bilgileri ve gelişmeleri kapsayacak şekilde hazırlanmıştır. Kitap adli bilimlerin temelini oluşturan biyoloji, kimya ve fizik bilimleri öncülüğündeki temel disiplinlere genel bir bakış sağlar. Adli Bilimlerin Temeli, gerçek olgulardan yola çıkarak, adli bilim akademisyenlerinin nasıl öğrettiklerinden çok, adli bilimcilerin nasıl çalıştıklarına odaklanır. Transfer deliller aracılığı ile insanlar, yerler ve cisimler arasındaki ilişkileri ve ele geçirilen fiziksel delillerin adalet sistemindeki yeri gibi adli bilimler için önemli ilkeleri açıklamaktadır. Suç, yakın tarihin bir parçasıdır – deliller bu hikâyeyi anlatır. Günümüzde adli bilimlerde önde gelen iki uzman tarafından yazılan Adli Bilimlerin Temeli, alana gerçekten eşsiz ve heyecan veren bir bakış açısı ile yaklaşır.

Kitap özellikleri:

• Alanda karşılaşılan delilleri ve anahtar kavramları gösteren 250’den fazla canlı, renkli resim
• Anahtar terimleri içeren basit ünite organizasyonu, internet kaynaklarını, adli bilimlerdeki tarihi olay ve kişileri, laboratuvar analizlerindeki pratik sorunları ve “Meraklıları İçin” başlıklarını vurgulayan çok sayıda özellik kutusu
• Kitabın adli bilim eğitmen ve öğrencileri için paha biçilmez bir kaynak olmasını sağlayan net bir yazım tarzı ve bölüm sonrası sorular.

Editörlüğünü Doç. Dr. Yeşim Doğan’ın yaptığı ve alanında uzman pek çok adli bilimciyi bir araya getiren “Adli Bilimlerin Temeli” kitabı NOBEL yayınlarından çıkmıştır. Adli Bilimler alanında az sayıdaki Türkçe yayından biri olan bu kitapta emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

 

Adli Bilimler Net

Adli Bilimler Net Ekibi

You may also like...

Bir cevap yazın

error: