Cinayete neden olan notu başkası yazmış

Cinayete neden olan notu başkası yazmış

Antalya’nın Döşemealtı ilçesinde geçen temmuz ayında 49 yaşındaki E. Karaaslan’ın komşusu 51 yaşındaki H. Şimşek’i öldürmesine gerekçe gösterdiği notu, bir başkasının yazdığı ortaya çıktı.

Milliyet gazetesinde yer alan habere göre olay geçen Temmuz ayında Döşemealtı ilçesi TOKİ Konutları önünde meydana geldi. Antalya’da inşaatlarda alçı boya işleri yapan E. Karaaslan, olaydan bir süre önce komşusu H. Şimşek ile siyasi görüş farkından dolayı tartıştı. İkili arasında bu nedenle husumet çıktı. Karaaslan Gürcü eşi Nuray Karaaslan ile eve geldiğinde, dış kapının tokmağında eşine hitaben yazılmış ‘O şerefsize inanma, O şerefsiz seni aldatıyor. Biz onu takip ediyoruz. Yakaladığımız yerde öldüreceğiz’ yazılı not gördü.

Silahla karakola gitti: Bu yazıyı husumetli olduğu komşusu H. Şimşek’in yazdığını düşünen E. Karaaslan, polis çağırdı. Ruhsatsız tabancası da üzerinde bulunan Karaaslan, eve gelen polislere notu gösterdikten sonra eşiyle birlikte ekip otosuna binip Döşemealtı Polis Merkez Amirliği’ne gitti. Karaaslan, silahını fark ettirmeden eve bırakmak için polis merkezindeki görevlilere, “Eşimin ilaçları kalmış. Onları almamız lazım” diyerek eve gitmesi gerektiğini söyledi.

Polislerin yanında öldürdü: 2 polisle birlikte ekip otomobiliyle TOKİ Konutları’na gönderilen Karaaslan, apartmanın önünde husumetli olduğu komşusu H. Şimşek’i görünce araçtan inip tabancasıyla peş peşe ateş etti.

Karaaslan yere yığılan komşusunun yanına gidip başına da bir kez ateş etti. Karaaslan ardından yakalanıp tutuklandı.

Notu yazanla ilgili ayrı dava: Notu kimin yazdığıyla ilgili kriminal rapor da mahkemeye gönderildi. Raporda kapı tokmağına asılan kağıt üzerindeki yazının, davada tanık olarak dinlenen Gürcan T.’nin elinden çıkma ihtimalinin kuvvetle mümkün olduğu belirtildi. Bunun üzerine Gürcan T. hakkında, E. Karaaslan’a yönelik hakaret ve tehdit suçu işlediği iddiasıyla dava açıldı.

Savcı haksız tahrik indirimi talep etti: Antalya 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakkında ömür boyu hapis istemiyle yargılanan E. Karaaslan, ikinci kez hâkim karşısına çıktı. Karaaslan savunmasında, “Ben işinde gücünde olan bir insandım. Ancak maktul H., site yöneticisi, kapıcı ve Gürcan T. ile eşi buna neden oldu. Kapıcıyla diğerleri işbirliği yapıp kapıma not bırakmışlar” iddiasında bulundu.

Duruşmada esas hakkındaki mütalaasını açıklayan savcı, ömür boyu hapisle yargılanan sanığın, eylemini haksız tahrik altında işlediği anlaşıldığından verilecek cezada haksız tahrik indirimi uygulanmasını talep etti. Mahkeme, esas hakkındaki mütalaaya karşı savunmalarını hazırlamak üzere sanığa süre verilmesi için duruşmayı erteledi.

Kaynak: Milliyet

Adli Bilimler Net

Adli Bilimler Net Ekibi

You may also like...

Bir cevap yazın

error: