1st International Congress and Workshop of Forensic Toxicology – 2014

1st International Congress and Workshop of Forensic Toxicology – 2014

Ankara Üniversitesi Adli Bilimler Enstitüsü ve Adli Bilimciler Derneği tarafından düzenlenen “1. Uluslararası Adli Toksikoloji Kongresi ve Çalıştayı” 29-30 Kasım 2014 tarihlerinde Ankara-ATAUM Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecektir. Türk Toksikoloji Derneği’nin de katkı sağladığı bu kongreye Sayın Doç. Dr. Zeliha Kayaaltı, Sayın Prof. Dr. H. Sinan Süzen ve Sayın Prof. Dr. İ. Hamit Hancı başkanlık edecektir.

Uluslararası bu kongrenin amacı, farklı ülkelerde adli toksikoloji alanında çalışan uzmanları bir araya getirerek bu alandaki son gelişmelerin paylaşılmasını sağlamaktır. Ayrıca, ülkemizin ve kongrenin yapılacağı başkentimizin yabancı konuklarımıza tanıtılması hedeflenmektedir. Bununla birlikte, kongrede sadece adli toksikoloji konuları değil aynı zamanda genetik toksikoloji, meslek hastalıkları ve toksikoloji, postmortem toksikoloji, klinik araştırmalarda etik ve yasal gereklilikler, ağır metal toksisitesi ve günlük yaşam ve toksikoloji konularına da değinilecektir. Poster bildirilerinin de kabul edileceği bu uluslararası kongrede çeşitli firmalar kurdukları stantlarda ürünlerinin tanıtımını yapabileceklerdir. Poster bildirilerinin kabul edilmesinde farklı disiplinlerden alanında uzman çok sayıda bilim insanı hakemlik yapacaktır.

Amerika, İngiltere, Yunanistan, Almanya, İtalya, Kore, Hindistan, Azerbaycan, Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti ve Kosova’dan çok değerli bilim adamlarının katkı sağlayacağı “1. Uluslararası Adli Toksikoloji Kongresi”nde ülkemizden de çok sayıda saygıdeğer araştırmacı sunum yapacaklardır.

Kongre, 29 Kasım 2014 Cumartesi günü kongre başkanları Sayın Doç. Dr. Zeliha Kayaaltı, Sayın Prof. Dr. H. Sinan Süzen ve Sayın Prof. Dr. İ. Hamit Hancı ve Ankara Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Erkan İbiş’in açılış konuşmaları ile başlayacaktır. Kongrenin 1. Günü “Toksikoloji ve Genetik” oturumu ile başlayacak ve “Meslek Hastalıkları ve Toksikoloji”, “Ksenobiyotik Toksisitesi”, “Günlük Yaşam ve Toksikoloji” ve “Postmortem Toksikoloji” oturumları ile devam edecektir. “Ağır Metal Toksisitesi ve Toksikoloji” oturumu ile başlayacak olan kongrenin 2. günü ise, “Ksenobiyotik Toksisitesi”, “Klinik Araştırmalarda Etik ve Yasal Sorumluluklar”, “Postmortem Toksikoloji” ve “Günlük Yaşam ve Toksikoloji”  oturumları ile devam edecek ve “Meslek Hastalıkları ve Toksikoloji” oturumu ile sonlanacaktır. 10 oturumdan oluşan kongre 3 adet çalıştay ile zenginleşecektir.

Detaylı bilgi için: http://forensictoxicologycongress.com/

Facebook etkinlik sayfası: https://www.facebook.com/events/1490305654520267/

The 1st International Workshop and Congress of Forensic Toxicology will be held at the Ankara University, ATAUM Conference Center, Ankara-TURKEY between 29th and 30th November, 2014.

Dear Participants,

On behalf of the Ankara University Institute of Forensic Sciences and Society of Forensic Scientists, it is our great pleasure to invite all of you to the 1st International Congress of Forensic Toxicology.

This Congress is aimed to bring together forensic toxicologists from different countries and to share and enhance knowledge on latest international researches on the subject. However, topics will not be limited only to forensic issues, and will cover genetic toxicologyoccupational diseases and toxicologypost-mortem toxicologyethical and legal requirements in clinical researchheavy metals and toxicology, anddaily life and toxicology. There will be various interactive poster sessions and a trade exhibition.

The program features the latest developments in forensic sciences and in other toxicology related areas.

The Congress venue is in the capital Ankara with various accommodation opportunities, restaurants, museums, pubs and cafes. Beside its historic buildings, the city has many peerless museums such as Museum of Anatolian Civilizations and Ethnographic MuseumAugustus Temple and Roman Baths, and other landmarks including Mausoleum of AtatürkHacı Bayram Mosque and Ankara Castle.  We do of course hope that will also avail yourselves of the beautiful meeting venue and all that it has to offer and take this opportunity to interact with other colleagues and students.

We are looking forward you to join us in Ankara in November 2014.

Let’s meet in 1st ForeTox!

Presidents of the 1st International Congress of Forensic Toxicology

More Information and Registration: http://forensictoxicologycongress.com/

Zeliha Kayaaltı

Zeliha Kayaalti

Doç. Dr. Zeliha Kayaaltı Ankara Üniversitesi Adli Bilimler Ens. Adli Toksikoloji, Adli Biyoloji ve Genetik Uzmanı

You may also like...

Bir cevap yazın

error: