İkbal Al-Hilli ailesinin sır ölümü..

5 Eylül 2012’de Fransa’nın Chevaline kentinde şok edici bir seri cinayet gerçekleşti. Saad el-Hilli adında bir İngiliz turist, eşi İkbal, iki genç kızları Zainab ile Zeena ve İkbal’in yaşlı annesi Suhalia al-Allaf ile dağlık bir yolda ilerliyorlardı. Öğleden sonra, araçlarının Annency Gölü yakınlarında pusu kurtuldu aile seri cinayete kurban gitti. Saad, İkbal ve Suhalia hepsi öldü. Zeena, saldırıdan saklanmak suretiyle kurtuldu ve Zainab ise yaralı olarak kurtuldu.

kriminal haber 100

Sylvain Mollier adında bir Fransız bisikletçi de aynı şekilde olay yerinde ölü olarak bulundu. Ancak tüm bulgular bu şahsın olay yerinden tesadüfen geçmekte olduğunu ve talihsiz şekilde öldüğünü gösteriyordu. Bu güne kadar araştırmacılar bu olaydan kimin sorumlu olduğunu veya sebebinin ne olduğunu belirleyemedi. Bu olay arşivlere “mükemmel suç” olarak geçti. Cinayet şaşkınlıklar arasında işlendi ve geçti gitti.  Bununla birlikte İkbal’ın ailesi ya da arkadaşlarından hiç biri onun daha önce bir evlilik yaptığını bilmiyordu. İkbal daha önce ABD’de çalışıyordu. Şubat 1999’da yeşil kart almak ve ülkede kalabilmek için Jim Thompson adlı bir petrol işçisi ile evlenmeyi kabul etti. Evlilik başarılı olmadı ve çift bir sonraki sene ayrıldı.

İkbal bu kötü tecrübenin ardından ülkeyi terk etti ve Fransa’ya yerleşti. Yıllar sonra Saad el-Hilli isimli şahısla evlenerek yeni bir aile kurdu. İkbal hiç kimseye daha önce Thompson isimli biriyle evlilik yaşadığını söylemedi.

Şimdi aklınıza İkbal ve ailesinin başına gelenlerden Thompson’un sorumlu olabileceği geldi değil mi? Olaylar çarpıcı bir şekilde bir numaralı şüpheli olarak Thompson’u gösterse de, dedektifler Jim Thompson’un İkbal El-Hilli cinayetinden sadece birkaç saat sonra memleketi Mississippi’de ölümcül bir kalp krizi geçirerek öldüğünü tespit etti.

Doğal olarak, Fransa’da meydana gelen bu toplu cinayetten birkaç saat sonra kalp krizi geçirerek ölen Jim Thompson’un şüpheli olma durumu ortadan kalktı. Thompson’un ölümünün eski eşiyle bağlantısı var mıydı yok muydu? Ard arda gelen iki ölüm bir başka ortak düşmanın var olduğunu mu gösteriyordu? Sorular, sorular.. Cinayetin sırrı hala çözülebilmiş değil..

Kaynak: Listverse.com

Adli Bilimler Net

Adli Bilimler Net Ekibi

You may also like...

1 Response

  1. Siber dedi ki:

    Bence cozulmeyecek cinayet yok…

Bir cevap yazın

error: