Cesedi çürüdüğü için tahliye oldu

Akşam gazetesinde yayınlanan habere göre “Adana’da evli ve 3 çocuk babası H.G. ile yasak ilişki yaşayan ve bu ilişkisinden dünyaya gelen bebeğini öldürdüğü iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderilen 22 yaşındaki M.D. hakkında ‘ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası’ istemiyle dava açıldı. İşte o davada flaş bir gelişme yaşandı. Üniversiteli genç kadın, bebeğinin cesedinin çürümüş olması ve kesin ölüm nedeninin de belirlenememesi nedeniyle tahliye oldu.”

Gaziantep’te üniversite eğitimi alan M.D. 33 yaşındaki H. G. ile tanıştı. İkili bir süre sonra sevgili olup birlikte yaşamaya başladı. Bu ilişkiden hamile kalan M.D. 10 Ağustos’ta Adana’daki ailesinin evinde sabaha karşı, tuvalette bir erkek bebek dünyaya getirdi. İddiaya göre; bebeğin ağlayıp da evdeki anne ve ağabeyinin durumu öğrenmesinden korkan Demir, endişeye kapılarak bebeği yere attı.

BABASININ MEZARINA GÖMDÜ:

Beton zemine başını çarpan bebek, hayatını kaybetti. M.D. ölen bebeğini beze sarıp çantasına koyarak evden çıktı. Baklalı Köyü’ne giden genç kadın, çantasındaki bebeği babasının mezarına gömüp gündelik hayatına geri döndü. Bir ihbar üzerine harekete geçen polis, M.D. yi gözaltına alırken, bebek de gömüldüğü yerden çıkartılıp, Adli Tıp Kurumu’nda otopsi yapıldı. Gözaltına alınan Demir, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

FAZLA KİLOSU HAMİLELİGİ GİZLEDİ:

M.D. tutuklandığı nöbetçi mahkemedeki ifadesinde ise; hamileliğini ailesinden gizlediğini ifade ederek, bebeği aldırmayı düşündüğünü, ancak parasızlık nedeniyle bunu yapamadıklarını anlattı. M.D.: “Ailem, H.G. ile ilişkimizi öğrenince onunla tanışmak istedi. Bunun üzerine H.G. tek başına gelip, beni ailemden istedi. Hamile olduğumdan ailemin haberi yoktu. Zaten fazla kilolarım nedeniyle kimse bu durumu anlamadı” dedi.

KUCAĞIMA ALDIĞIMDA ÖLMÜŞTÜ:

Olay günü sancısı olduğunu ifade eden M.D. kendisini de şöyle savundu; “Sabaha doğru tuvalete gittim. Bebek kafa üstü yere düştü. Sancım ve ağrım olduğu için bebeği tutamadım. Kendime gelip de bebeği kucağıma aldığımda öldüğünü anladım. Bebeği kesinlikle ben öldürmedim. Bebeğimi babamın mezarına gömdükten sonra H.G. nin eşi olduğunu söyleyen bir kadın beni aradı. Ben H.G. nin evli olduğunu o zaman öğrendim.”

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTEMİ:

Öte yandan, olayla ilgili soruşturmasını tamamlayan Cumhuriyet Savcısı’nın hazırlamış olduğu iddianame, Adana 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. M.D. hakkında ‘alt soydan akrabayı kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi. Mahkemeye çıkacağı günü bekleyen M.D. ile flaş bir gelişme yaşandı. Bebeğin ölümüyle ilgili olarak Adli Tıp’ın hazırladığı otopsi raporu, mahkemeye ulaştı.

BEBEĞİN CESEDİ ÇÜRÜMÜŞ.

İşte o raporda; bebeğin cesedinin çürüdüğü, bu nedenle de kesin ölüm nedeninin belirlenmesinin mümkün olmadığına dikkat çekildi. Üniversiteli genç kadının avukatı da mahkemeye müvekkili için ‘tahliye’ talebinde bulundu. Söz konusu başvuruyu değerlendiren mahkeme heyeti, ‘suç vasfının değişme ihtimali’ nedeniyle M.D. nin tutuksuz yargılanmasına karar verdi. Bu karar üzerine de M.D. cezaevinden tahliye edildi. 

Haber Kaynağı:

Akşam Gazetesi / http://www.aksam.com.tr/yasam/cesedi-curudu-tahliye-oldu/haber-576658

Adli Bilimler Net

Adli Bilimler Net Ekibi

You may also like...

Bir cevap yazın

error: